BUD-PAP/Roplast Team vs Corleone Team

Data Czas Liga Sezon Kolejka
25 maja 2019 12:00 ALK 2019 9

Bud-Pap/Roplast Team – Corleone Team 20:0 walkower

Ostatni z sobotnich pojedynków przyniósł niespodziewanie najwięcej wrażeń. Ale po kolei. Do przerwy Corleone prowadziło spokojnie różnicą 13 punktów. Najważniejszym wydarzeniem była jednak kontuzja Daniela Kleina w drugiej kwarcie, przez co Corleone musiało radzić sobie w 4-osobowym zestawieniu. Bud-Pap zwietrzył swoją szansę i zaczął stopniowo doganiać rywali. Kiedy na początku 4 kwarty, czwarte przewinienie złapał Patryk Gerke zrobiło się jeszcze ciekawiej. Głównie Młynarz i Baumgart wykorzystywali luki pod koszem. Kiedy na niecałe 2 minuty przed końcem przy wyniku 51:48 dla Bud-Papu, 5 przewinienie zanotował Gerke oznaczało to jedno – walkower dla Bud-Papu z racji zdekompletowania składu Corleone ! Wg przepisów  ŚALK,  które nie są identyczne z PZKOSZ na boisku nie może przebywać mniej niż 4 zawodników. Dzięki temu zwycięstwu Bud/Pap w ostatniej kolejce rozegra spotkanie z Raszem o czwarte, ostatnie miejsce w play-offach.