Krzysztof Kowalski MVP szóstego sezonu

Tradycyjnie grillem na tarasie zakończyliśmy w sobotę szósty sezon Świeckiej Amatorskiej Ligi Koszykówki, który zdominował beniaminek Gentelmen Team, a największym indywidualistą okazał się Krzysztof Kowalski z BUD-PAP/Roplast Team.

W tym roku z uwagi na pandemię mieliśmy inny sezon i jego zakończenie także było inne. Ceremonię dekoracji drużyn oraz zwycięzców poszczególnych klasyfikacji ŚALK przenieśliśmy na taras. W spotkaniu poza zawodnikami brali udział także ich żony lub dziewczyny oraz radny sejmiku wojewódzkiego Tadeusz Pogoda, sponsorzy ligi i drużyn, obsługa techniczna rozgrywek. Oczywiście nie zabrakło patrona ŚALK i jej czynnego uczestnika od pierwszej edycji burmistrza Świecia Krzysztofa Kułakowskiego, który podobnie jak jego koledzy z drużyny Corex TK Bud miał prawo odczuwać po ostatniej kolejce niedosyt. Przypomnijmy, że w ostatniej minucie meczu z Bud-Pap/Roplast Corex stracił nie tylko prowadzenie, ale także wicemistrzostwo na rzecz rywali.

– Cieszę się, że mimo sytuacji w kraju związanej z pandemią udało nam się rozegrać szósty sezon – mówił podczas spotkania burmistrz Krzysztof Kułakowski. – Mieliśmy siedem drużyn. Po zmianach kadrowych można powiedzieć, że siedem nowych ekip. Ich poziom był wyrównany. Dziękuję prezesowi Tomkowi Kellerowi i jego ekipie za to, że rozgrywki zostały przeprowadzone sprawnie i bezpiecznie. Mam nadzieję, że w 2021 roku wszyscy znów się spotkamy w siódmej edycji, a może zgłosi się jeszcze więcej drużyn.

Szósty sezon ŚALK bez wątpienia do Krzysztofa Kowalskiego, który poprowadził swój zespół BUD-PAP/Roplast Team do wicemistrzostwa i pierwszego, historycznego medalu. Sam zaś był najlepiej rzucającym ligi ze średnią 23,2 pkt/mecz. Naszym zdaniem zasłużył on także na tytuł MVP całego sezonu. W pozostałych klasyfikacjach ŚALK wygrywali: Dominik Stosik (Gentelmen Team) – najlepiej asystujący (4,8 asysty/mecz); Szymon Janicki (Inter-Car) – najlepiej zbierający (14,3 zbiórki/mecz); Dawid Górski (Nowe Basket Team) – najlepiej przechwytujący (3,3 przechwytu/mecz); Przemysław Chojnacki (BUD-PAP/Roplast Team) – najlepiej blokujący (2,5 bloku/mecz); Karol Drzewiecki (Corex TK Bud) – najlepszy „trójkowicz” – 17 „trójek”. Wszyscy triumfatorzy odebrali pamiątkowe statuetki. Potem nastąpiła dekoracja drużyn. W tym roku zawodnicy otrzymali bluzy sportowe ŚALK, specjalne medale uczestnictwa, a trzy najlepsze drużyny także okazałe puchary. Przypomnijmy, że po mistrzostwo z kompletem zwycięstw sięgnął Gentelmen Team. Drugie miejsce zajął BUD-PAP/Roplast Team, 3. Corex TK Team, 4. Inter Car, 5. Kar-Bet Team, 6. Nowe Basket Team, 7. Rasz/Traktor Parts.